За яких хвороб не беруть в АТО

- 20.03.2022 10:18
За яких хвороб не беруть в АТО

Згідно з заявами Міністра оборони України Степана Полторака, озвученими раніше, цього року планується призвати на службу в армію близько 104 тисяч осіб.

Визнані непридатними до несення військової служби українські громадяни входять до тих, хто не підлягає заклику. Існує низка захворювань, які звільняють від мобілізації.

У Положенні від 14.08.2008 №402 "Про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України" перераховуються хвороби, через які визначається ступінь придатності до несення військової служби. Зі значними порушеннями функцій організму, згідно з наведеним нижче переліком, громадяни України не придатні до несення військової служби. Помірні порушення означають, що у воєнний час громадянин може бути обмежений, придатний до несення військової служби.

Так, до армії не мобілізують при деяких паразитарних та інфекційних захворюваннях. Також у списку вказано новоутворення та наслідки від них. Враховуються захворювання крові та кровотворних органів, а також деякі порушення імунної системи людини та наслідки таких порушень. До уваги беруться розлади поведінки та проблеми з психікою, хвороби нервової системи та наслідки. У списку враховуються хвороби травної системи, системи кровообігу, ендокринної системи, порушення обміну речовин, розлади травлення, а також наслідки таких хвороб. Увага приділяється захворюванням органів, що беруть участь у процесах травлення, дихання. У списку присутні хвороби вуха та соскоподібного відростка, захворювання шкіри та підшкірної клітковини, очей та придаткового апарату. Не закликають до армії захворюваннями сечостатевої системи, травмами та іншими наслідками впливу зовнішніх чинників, наприклад, отруєннями різноманітних. Хромосомні порушення, деформації та вроджені вади розвитку можуть також стати відмовою для призову на військову службу. У списку захворювань, при яких не беруть до армії, також внесено захворювання сполучної тканини та кістково-м'язової системи.

Крім того, відмова від мобілізації можлива у випадках, якщо є конституційна високорослість, якщо зростання нижче 150 сантиметрів, а маса тіла не перевищує позначки в 45 кілограм.

До Положення в Додатку 1 міститься докладний опис фізичних недоліків, захворювань, а також станів, при яких призов до армії не є можливим.

Військово-лікарська комісія ухвалює рішення про тимчасову непридатність громадянина. Крім того, у пункті 2 статті 23 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" зазначено, що визнані тимчасово непридатними для несення військової служби громадяни України не можуть бути мобілізовані протягом 6 місяців.

По теме : При каких болезнях не берут в АТО 


Ключові слова: при яких хворобах не берут на війну, при яких хворобах не буреть в АТО

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Соцмережі: як притягнути до відповідальності кривдника? Одна людина неодноразово ображала мене в соціальних мережах, а
- 28.06.2022 13:42
Довірливість буковинки коштувала близько 50 тисяч гривень - шахраї в Чернівцях На спецлінію «102» звернулася 57-річна жителька села Хрещатик та повідомила, що невідома особа незаконно заволоділа її грошима.
- 25.06.2022 12:17
«Безпечне літо-2022»: буковинські поліцейські продовжують здійснювати превентивні заходи зі школярами «Безпечне літо-2022»: буковинські поліцейські продовжують здійснювати превентивні заходи зі школярами
- 22.06.2022 15:45
Що навтправді в Калінінграді через санкції? Калінінградська область – це напіванклав, оточений сухопутним
- 22.06.2022 09:30
Зведення по фронту 21 червня від Генштабу України Генштаб ЗСУ опублікував зведення, актуальне на 18:00 21 червня:
- 21.06.2022 18:23
В Європі вважають, що зима буде тяжкою Віце-канцлер ФРН Роберт Хабек не виключив, що ситуація з
- 21.06.2022 16:24
Влада Калінінградської області попередила про руйнування економік Прибалтики Сенатор від Криму Ольга Ковітіді оцінила рішення Прибалтики про транспортну блокаду
- 21.06.2022 15:02
Хто має бронь від мобілізації на війну? Під час воєнного стану Жінок, які перебувають на військовому обліку, призивають на службу за
- 17.06.2022 18:01
Дмитро Кулеба закликав Захід допомогти Україні перемогти Дмитро Кулеба закликав Захід не пропонувати
- 17.06.2022 17:11

Всі новини